Bitki zararlılarında ışık olmuş Eh Zeck

Konu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Emil Herman Zeck (1891-1963)

Eh Zeck Kimdir ?

Kasım 1891’de Sidney’de doğan Emil Herman Zeck, erken yaşlarda sanatsal becerileri göstermiştir.1908 yılında henüz on altı yaşındayken Hükumet bürosu olan Cadet Sanat Tasarımı Uzmanı olarak katılmaya seçilmiştir. O zamanlar için yılda 75 sterline çalışıyordu. Hayatını hep Entomolojik illüstrasyon olarak devam etti, daha sonraları 1923’te NSW Tarım Bakanlığı Entomoloji Şube’sine katılmak için ayrıldı. 1914’ten beri o Şube için illüstrasyonlar hazırlamakta olan Zeck, 1956’da emekli oluncaya kadar orada kaldı.

Çok yönlü bir yazar olmasına rağmen, Zeck daha çok entomolojik bir illüstrasyon olarak büyük yetenekleri ile hatırlanıyor. 2000’den fazla böcek çizimi üretti; bunların birçoğu NSW Tarım Gazetesinde entomolojik makaleleri göstermek için yayınlandı. Çalışmalarının çoğu siyah mürekkeple yapılmıştı, ancak ilk olarak 1927’de Yeni Güney Galler’i gezerek Dönemin projesi olan “Daha İyi Tarım Tarzı” ndaki Entomoloji Şubesinin parçası olarak etkileyici bir şekilde çiftçi halkın bir dizi  sulu boya ile yepyeni çizimler üretti. O çizimler halen saklanmaktadır. 

Zeck, istisnai entomolojik kabiliyetleri nedeniyle de oldukça beğeniyle karşılandı ve geniş bir alan üzerinde entomoloji üzerinde önemli etki yaptı. Yaprak bitlerine özel bir ilgi duydu. Avustralya Doğal Tarih Madalyonunun 1961 yılından geçte olsa eserlerine ödüle layık görülmüştür. Zeck 1963’te hayatını yitirmiştir.

Düşünsenize Onlarca çiftçi, ziraat öğrencileri Fotoğrafçılığın pekte gelişmediği dönemlerde onun eşsiz eserlerinden faydalandı öğrenci bu zararlı nasıl bir şey sorusuna cevap verendi kendisi… 

Aşağıda verilen örnekler onun yaptıklarından sadece bir kaçı, günümüzün fotoğraflarından bile daha iyi değil mi sizce ?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1